sobota, 17 grudnia 2011

Homoios pathos

    Homeopatia znaczy dosłownie "podobna choroba", a jej naczelną zasadą jest leczyć podobne podobnym. Polega na podawaniu choremu mikrodawek substancji, która w wysokim stężeniu wywoła w organiźmie objawy chorobowe, analogiczne do tych, które aktualnie leczymy. Substancje czynne leków homeopatycznych pochodzą ze świata roślin, zwierząt i minerałów.
    Stosowanie leków homeopatycznych nie prowadzi do uzależnień i nie wywołuje skutków ubocznych. Współczesna medycyna opiera się na natychmiastowych efektach i stosuje duże dawki preparatów chemicznych.
    Homeopatia należy do terapii mobilizujących za pomocą łagodnych, ale skutecznych bodźców ,własne siły obronne organizmu. Natura wyposażyła nas w mechanizmy obronne, potrzebne do przywrócenia równowagi takie jak gorączka, wymioty, biegunka, poty i kaszel. Są to objawy choroby u dzieci  z jakimi zgłaszają się najczęściej do lekarza pediatry ich rodzice. Stosowanie silnych leków tłumiących te objawy, niezależnie od tego czy stan dziecka rzeczywiście tego wymaga, uniemożliwia postawienie właściwej diagnozy...
    Rodzice podają dzieciom często leki ze strachu przed chorobą. Różne dzieci różnie reagują na tę samą chorobę. Choroby wieku dziecięcego mają najczęściej przebieg ostry. Należy pamiętać, że choroby te powstają zawsze w ścisłym związku z ogólnym stanem organizmu, który wynika z odpowiedniego rytmu życia, zdrowej diety i atmosfery panującej w okół dziecka.

9 komentarzy:

 1. Witam, chciałbym zapytać o to jakie stężenie musi przyjąć opisywana przez Panią "mikrodawka" aby z jednej strony nie zaszkodzić, a z drugiej aby mogła w ogóle być "odczuwalna" dla organizmu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co żadne niezależne badania nie potwierdziły skuteczności homeopatii wyższej od efektu placebo.
   Większosc homeopatów przypisuje sobie zasluge wyleczenia pacjenta, podczas gdy organizm wyzdrowiał siłami natury.

   Usuń
  2. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!
   Lekarz, któremu powidła się medyczna pomoc danemu pacjentowi, spokojnie może sobie przypisać, i to bez wyrzutów sumienia ten sukces.
   A jakie siły miały udział w wyleczeniu, jest bez znaczenia.
   Dodam, że jestem zwolennikiem odkryć Dr Liptona i doskonale zdaję sobie sprawę jaki udział w zachowaniu lub odzyskaniu zdrowia ma nasza psychika.
   Inna a nie doceniona jeszcze lecznicza technologia, to właśnie właściwości wody.
   Woda ma pamięć i kwestia rozcieńczenia danego preparatu do której tam potęgi nie ma znaczenia.

   Usuń
  3. Kupa nie wiedza. Pathos oznacza cierpienie a nie chorobe. Zero wiedzy już na samym początku artykułu .LOL

   Usuń
  4. Kupę i to bardzo" ciemną" masz Anonimie w głowie.
   Postaraj się trochę i poczytaj.Może właśnie o dr.Liptonie no i koniecznie trochę fizyki kwantowej.

   Usuń
  5. 2016 23:32

   Z tego co czytałem środki homeopatyczne są rozcieńczane do ilości których działania nie sposób wytłumaczyć naukowo a twórcą homeopatii był zagorzały okultysta, więc jeżeli działa tym bardziej bym odradzał i unikał. To nie prawda że nie ważne jakim sposobem byle skutek dobry. Logika i etyka wykluczają zło dla dobra. A skoro medyczne nie można tego działania opisać to może to być albo oszukiwanie pacjentów, używanie sztuczek psychologicznych, lub nawet działanie demona jeżeli wierzymy, a w nauce nie ma pojęcia pamięci wody. Chyba że nazwiemy homeopatie nauką i pisma jej zwolenników które jak sadzę służą spopularyzowaniu ich biznesu.

   Usuń
 2. mojej córce lekarz pomógł. Miała kolki i żaden lekarz nie potrafił pomóc, poszliśmy więc do homeopaty po jednym dniu brania granulek kolki ustały,Jestem bardzo zadowolona z tej metody leczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam wszystkich zwolenników homeopatii na grupę homeopatyczna " Homeopatia Polska " na fb : https://www.facebook.com/groups/577110585690767/?fref=nf

   Usuń
 3. Placebo wobec niemowląt i zwierząt domowych? Nie mogę wyobrazić sobie tego mechanizmu działania. A homeopatia działa w obu przypadkach.

  OdpowiedzUsuń