środa, 4 maja 2011

Arszenik- trucizna czy lekarstwo

     Trójtlenek arsenu As2O3, potocznie zwany arszenikiem, to krystaliczny, bezbarwny proszek, słabo rozpuszczalny w wodzie. Od wieków znany jako silna  trucizna, dosypywany do napojów i potraw, nie zmieniał ich smaku i podstępnie a skutecznie wysyłał niewygodnych wrogów na drugi świat.
Zatrucie arszenikiem doprowadza do uszkodzenia mięśnia sercowego, nerek, wątroby, nadnerczy , zmian w obrębie układu nerwowego (postępujące niedowłady ze skurczami mięśni) i w obrazie krwi. Szczególną uwagę należy zwrócić na rakotwórcze właściwości arszeniku, które w przypadku przewlekłego zatrucia zawodowego objawiają się wzrostem ryzyka zachorowań na raka skóry, oskrzeli i płuc.
    Stosunkowo niedawno oglądałam w TV człowieka, który publicznie spożył duże ilości leku homeopatycznego Arsenicum album i szyderczo stwierdził, że gdyby lek ten działał- musiałby umrzeć w mękach, czyli że lek ten nie działa. Rozdzwoniły się telefony moich pacjentów i znajomych. Biedni przeciwnicy homeopatii nie starali się nawet zrozumieć naczelnej zasady tej metody-„podobne leczyć podobnym"..
   Homeopatyczny lek Arsenicum album to rozcieńczony wielokrotnie arszenik, który podany pacjentom manifestującym objawy podobne do objawów zatrucia arszenikiem, a więc:
- biegunka i wymioty
- silne osłabienie
- marznięcie
- zaburzenia rytmu serca i spadek ciśnienia
- porażenie nerwów obwodowych,
może znacznie poprawić stan ogólny pacjenta a nawet go wyleczyć.
Homeopaci stosują go w przypadku zatruć pokarmowych (jako leczenie skojarzone z leczeniem klasycznym), a także w przewlekłych zatruciach zawodowych, zatruciach lekami lub innymi substancjami.
   Wskazania ostre:
- dotyczące przewodu pokarmowego –ostre zaburzenia żołądkowo – jelitowe i zatrucia pokarmowe po zjedzeniu nieświeżego pokarmu
- dotyczące dróg moczowych - ostre zapalenie pęcherza i zapalenie nerek
- dotyczące GDO, ucha i układu oddechowego - ból ucha, nocne napady astmy oskrzelowej
- dermatologiczne -ostre infekcje skórne jak czyraki, róża, pokrzywka, półpasiec, wyprysk, którym towarzyszy uczucie silnego pieczenia
- neurologiczne  – piekące bóle i nerwobóle zmniejszające się pod wpływem ciepła
Arsenicum album przepisuje się w potencjach 9-30 CH, po 5 granulek, w zależności od nasilenia objawów od dwóch do sześciu razy dziennie.


4 komentarze:

 1. Trzeba by udowodnić, że działa najlepiej gdyby przeszedł procedurę jak inne leki :D. No ale wtedy okazało by się że to tylko woda i cukier :>.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakieś działanie ma, osobisty lekarz podawał Hitlerowi arszenik w śladowych ilościach i wcale go w ten sposób nie truł(niestety), jak się postaracie to znajdziecie. Przestrzegam przed próbami samodzielnego sporządzenia roztworu, bo i tacy geniusze mogą się znaleźć, otóż "lecznicze" ilości arszeniku są naprawdę śladowe, promile procentów.

   Usuń
 2. A może wodą i cukrem leczą w Wielkiej Brytanii. Istnieje tu 6 szpitali homeopatycznych, wśród których najbardziej znany jest Królewski Homeopatyczny Szpital w Londynie. Jego dyrektor, dr Peter Fisher jest osobistym lekarzem rodziny królewskiej, popierającej terapię homeopatyczną. Prościej dać antybiotyk, bo ma szerokie spektrum i każdy głupi po przeczytaniu ulotki będzie mógł go zastosować. Żeby leczyć homeopatycznie trzeba mieć wiedzę,która umożliwia odpowiednie dobranie leku. Bo tu nie daje się leków o nazwie na katar, bo katar może być różny i mieć różne przyczyny. Tak samo lekarz homeopata to nie ten co przeczytał ulotkę tylko ten, który się wykształcił w tym kierunku

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście wielką brytania przejrzała na oczy

  https://remotesensingiekologia.wordpress.com/2010/02/22/sukces-na-froncie-walki-z-klamstwem-homeopatii/amp/

  Firma boiron czerpie miliardy zysku na sprzedaży granulek z cukru .

  W USA też już przejrzeli ten spisek koncernu i na każdym produkcie homeopatycznym widnieje napis że on według badań po prostu nie działa .

  Najlepiej zasadę działania opisał autor powyższego wpisu : "Homeopaci stosują go w przypadku zatruć pokarmowych (jako leczenie skojarzone z leczeniem klasycznym), a także w przewlekłych zatruciach zawodowych, zatruciach lekami lub innymi substancjami."

  Skoro homeopatia jest taka wspaniała to czemu musi wymagać połączenia z medycyną klasyczna ( czyli popartą badaniami ) ano dla tego że zgony by się posypały ....

  OdpowiedzUsuń