poniedziałek, 21 marca 2011

Arnica Montana

    Lekiem, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce, który należy zabrać na każde wakacje, dać do kieszeni każdemu dziecku, które jedzie na wycieczkę i właściwie powinno się zawsze mieć go przy sobie jest Arnica montana. Surowcem do jego produkcji jest arnika górska.
    Arnica jest cudownym lekiem, którego zastosowanie bywa często zawężane do leczenia urazów fizycznych. Najważniejszym, wiodącym objawem tego leku jest” odczucie obolałości jak po potłuczeniu”.
    Lecznicze zastosowanie Arniki obejmuje :
- urazy fizyczne (nawet odległe ) –potłuczenia, zwłaszcza z siniakami, naciągnięcia, wstrząśnienia, krwawienia, skręcenia, złamania , wstrząśnienia mózgu,  a także
- urazy na płaszczyźnie psychicznej, takie jak żal, wyrzuty ,strach, nagła strata, złość, zła wiadomość
- przemęczenie zarówno psychiczne jak i fizyczne.
    Jeśli pacjent skarży się na „obolałość jak po potłuczeniu” występującą na długo po ustąpieniu widocznych objawów urazu albo bez związku z jakimś urazem lub nieproporcjonalną do ciężkości urazu, to Arnika będzie wskazana jako głęboki lek konstytucjonalny..
     Arnikę warto podać przed (i po) zabiegiem dentystycznym, porodem, operacją chirurgiczną. Zmniejszy bowiem ból, zapobiegnie krwawieniom i przyspieszy rekonwalescencję.
    Arnika może też być potrzebna w okresie ciąży, gdy matka dozna urazu lub jest poddana agresywnej diagnostyce prenatalnej. Jest lekiem pierwszego rzutu u noworodków które doznały mechanicznego urazu podczas porodu. Działa także skutecznie u dzieci starszych, cierpiących z powodu  doznanego przed laty urazu okołoporodowego.
   Polecam ją też sportowcom wyczynowym, szczególnie w przeddzień ważnych zawodów a także po, gdy odczuwają dolegliwości związane z zakwasami mięśni czy przeciążeniami.
   Najczęściej stosuję Arnikę w potencji 6 CH lub 30 CH, a w przypadkach zadawnionych urazów lub przypadków z utratą przytomności  potencje wyższe.

7 komentarzy:

 1. arnika jest lekiem homeopatycznym sprawdzonym przez wiele osob jest rewelacyjna przy urazach mam przyklad na sobie rozwalilam glowa drzwi ze szkla grubosci 1 cm w drobny mak byla podana mi arnika granulki i na luku brwiowym po uderzeniu ani sladu pozdrawiam barbara

  OdpowiedzUsuń
 2. mój piesek miał wylew.lekarz kazał podawać arnice 30.co o tym sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co czytałem środki homeopatyczne są rozcieńczane do ilości których działania nie sposób wytłumaczyć naukowo a twórcą homeopatii był zagorzały okultysta, więc jeżeli działa tym bardziej bym odradzał i unikał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na mózg Ci padło człowieku? Musisz jeszcze dużo się uczyć...

   Usuń
  2. Haha następny lekarzyna się znalazł co odradza homeopatię bo chce ludzi faszerować lekami

   Usuń
  3. Chciałam napisać: co za głupek, jednak myślę teraz ze każdy może pozostać przy swoim zdaniu. Niektórzy muszą doświadczyć najpierw na sobie czy też bliskich 😊

   Usuń
 4. Ja z powodzeniem lecze siebie i psy homeopatycznie, polecam. To spojrzenie holistyczne na czlowieka/zwierze a nie slepe przepisywanie chemii trujacej

  OdpowiedzUsuń