środa, 5 stycznia 2011

Homeopatia dla kobiet

    Homeopatię można stosować w leczeniu wielu objawów fizykalnych i emocjonalnych, związanych z cyklem miesiączkowym, zaburzeniami gospodarki hormonalnej i zespołem napięcia miesiączkowego.
    Coraz więcej pacjentek stosuje homeopatię zarówno w czasie ciąży i porodu jak w okresie poporodowym i karmienia piersią. W medycynie konwencjonalnej leki przeciwbólowe stosuje się w bolesnych miesiączkach, a pigułki antykoncepcyjne w regulowaniu cykli miesięcznych.
Homeopata traktuje pacjentkę całościowo. Często stosuję w leczeniu dolegliwości kobiecych dwa leki: Pulsatilla i Sepia...

Pulsatilla jest przeważnie zapisywana kobietom łagodnym, uległym, podporządkowanym emocjonalnie partnerom, podczas gdy Sepia częściej jest wskazana dla kobiet niezależnych, poirytowanych i konfliktowych. Fizykalnie kobieta Pulsatilla jest zawsze ciepła, ma małe pragnienie i łatwo się rumieni. Sepia natomiast marznie, ma zaparcia i ciągle jest zmęczona.
Badanie francuskich homeopatów wykazały, że leki homeopatyczne podane rodzącym, skróciły znacznie okres porodu i przebiegał on o wiele łatwiej niż u kobiet, które otrzymały placebo.
Inne leki homeopatyczne, które zapisuję pacjentkom to:
Belladonna- bóle miesiączkowe, zespół napięcia przed miesiączkowego
Chamomilla- bóle miesiączkowe, zespół napięcia, rozdrażnienie
Cantharis- infekcje pęcherza moczowego
Sepia- zapalenia pochwy
Lachesis- objawy klimakterium, zwłaszcza uderzenia gorąca
Cincifuga- objawy klimakterium, zwłaszcza rozdrażnienie i niepokój
Nux vomica- poranne nudności ciężarnych
Pulsatilla- nieregularne miesiączki
    Oczywiście są to tylko przykłady, bo jak już wcześniej wspomniałam, dobór leku należy do homeopaty po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz