środa, 19 stycznia 2011

Autyzm

     Autyzm to schorzenie bardzo złożone- podobnie złożona musi być jego terapia oparta na leczeniu zarówno ciała jak i umysłu. Istnieje wiele hipotez co do przyczyny tej choroby. Już w okresie poprzedzającym ciążę i w okresie ciąży takie czynniki jak szczepienia i leki stosowane u matki, alkohol, narkotyki, plomby amalgamatowe /rtęć/, infekcje mogą być przyczyną stresu oksydacyjnego, w wyniku którego uwalniają się wolne rodniki uszkadzające korę mózgu płodu..
    W okresie okołoporodowym trudny poród, wcześniactwo, a w pierwszym roku życia szczepienia,niewłaściwe odżywianie, znieczulenia, odwodnienie, stosowanie antybiotyków, zanieczyszczenie środowiska to kolejne czynniki doprowadzające poziom wolnych rodników do krytycznego punktu w którym zostają zablokowane najważniejsze funkcje kory mózgu. Istnieją liczne ośrodki leczenia dzieci autystycznych. Jako homeopatę najbardziej przekonuje mnie metoda dr Tinusa Smitsa oparta na kilku elementach. Homeopatyczne odtruwanie z najbardziej stresogennych czynników w dotychczasowym życiu pacjenta, po których ewidentnie pogorszył się stan zdrowia np szczepienia, znieczulenia, antybiotyki.
     Leczenie stresu oksydacyjnego kory mózgowej vit.C rozpuszczalną w tłuszczach,vit.C rozpuszczalną w wodzie i kwasami omega 3 .
Stymulowanie syntezy metalloltioneiny- białka, które wiąże metale ciężkie i zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami -/ dzieci autystyczne cierpią na wrodzony  defekt  metallotioneiny/ poprzez podawanie  cynku,potasu,magnezu i vit.C.
    Dobranie właściwego leku homeopatycznego w oparciu o objawy zachowania dziecka.
Niezbędna jest także terapia psychologiczna doświadczonego terapeuty.
Kolejna nadzieja dla zrozpaczonyh rodziców?

1 komentarz:

  1. Pani doktor, może zamiast o cukrowych kulkach poczytałaby Pani ICD-10, to by się Pani dowiedziała, że autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju, a nie choroba.

    OdpowiedzUsuń