niedziela, 19 grudnia 2010

Folliculinum

     Folliculinum jest homeopatycznym estrogenem. Estrogeny to żeńskie hormony, które są podstawowym składnikiem pigułek antykoncepcyjnych. Odkryto je 70 lat temu i od tego czasu zrobiły zawrotną karierę. Pigułki antykoncepcyjne wysyłają co miesiąc fałszywą informację przez podwzgórze do jajników, blokując jajeczkowanie. Mają one długotrwały wpływ na płodność nie tylko kobiet, które ją stosują, ale także na płodność dziewczynek urodzonych przez te kobiety. Często po odstawieniu leków antykoncepcyjnych, kobiety mają problem z zajściem w ciążę.
     Folliculinum może być wsparciem w przełamaniu uzależnienia od estrogenów. Angielska homeopatka Melissa Assilem, która stworzyła ten lek, dokładnie opisała objawy, jakie manifestują kobiety, które go potrzebują:
- zaburzenia miesiączkowania: Wydłużone cykle, długie bolesne miesiączki
- cysty na jajnikach, mięśniaki macicy
- bolesne obrzmiałe piersi, migreny, mdłości i wymioty przed miesiączką
- brak lub nadmierne libido
- płaczliwość i depresja
- ataki paniki lub apatia
- nietolerancja hałasu
    Część objawów przypomina Candidę- pożądanie słodyczy, wzdęcia, biegunki, nawracające zapalenia pęcherza.
    Także objawy występujące w menopauzie, jak uderzenia gorąca, nocne poty, suchość pochwy, mięśniaki wskazują na zaburzenia poziomu estrogenów. Hormonalna Terapia Zastępcza niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem w tym momencie.
    Kobiety mogą potrzebować tego leku w różnych okresach życia, nie tylko jako "odtrucie" organizmu po stosowaniu leków antykoncepcyjnych. Jest to tylko kwestia dobrania odpowiedniego rozcieńczenia homeopatycznego i stosowania go w odpowiednich dniach cyklu.

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. czy leki homeopatyczne wplywaja na tabletki anty? (takie na zapalenie ukladu moczowego)

  OdpowiedzUsuń
 3. Leki homeopatyczne nie mają wpływu na stosowane leki allopatyczne, mogą nawet wspomagać ich działanie.Niestety niektóre leki konwencjonalne mogą hamować lub znosić działanie homeopatii np sterydy, preparaty zawierające rumianek ,miętę, kamforę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy Folliculinum pomoże w przypadku niedomogi lutalnej??

  OdpowiedzUsuń